Tyle kasków, a ja wybrałem - MTR S-811. Dlaczego zrobiłbym to kolejny raz? cz.2

Opublikowany

Zapraszam serdecznie do lektury części drugiej tekstu!

WYTRZYMAŁOŚĆ I WIDOCZNOŚĆ
Jak większość kasków, i ten wykonany jest z wysokiej jakości poliwęglanu. Dodatkowo jego skuteczność potwierdza atest ECE 22.05. Nie zdarzyło mi się jeszcze sprawdzić na własnej skórze, jak twardy jest S-811, ale już nie raz widziałem go w akcji, chroniącego karki różnych motocyklistów. Szybka odporna na zarysowania, także nie ucierpi przy byle upadku. Ponadto wyposażona jest w pinlocka, o bardzo dużej wydajności działania – nie paruje nawet przy 4 st. powyżej zera ani w deszczową, wilgotną pogodę. Załączona blenda jest troszeczkę za jasna, tym bardziej, że lubię jeździć w pełnym słońcu.

KOMFORT JAZDY
Po pierwsze, nie jest hałaśliwy, co niestety zdarzało mi się do tej pory dosyć często w doświadczeniu z innymi markami kasków. Do 100 km/h praktycznie wcale nie słychać odczuwalnych głośności, powyżej tej prędkości w roli skutecznego tłumika sprawdza się kominiarka. Kask jest bardzo dobrze dopasowany, deflektor nosa i wyściółka na policzkach leży wręcz idealnie, nie uwierając i nie powodując dyskomfortu w trakcie podróży.

DODATKOWE
Zgodnie z moim doświadczeniem potwierdzam, że ten integral w pełni nadaje się zarówno do jazdy sportowej, jak i turystycznej. Ponadto przekonuje on swoją wagą poniżej 1500 g. Zdarzało mi się jeździć w cięższych i po kilku godzinach jazdy miałem dość, bo kark drętwiał i bolał. W S-811 naprawdę czuję się jakbym nie miał nic na głowie. Co prawda, nie należy on do najlżejszych z modeli, ale trzyma się lekko na karku. Zapięcie zatrzaskowe daje się obsługiwać nawet w założonych rękawicach.

Za każdym razem mój wybór padłby ponownie na S-811. W swoim przedziale cenowym nie ma on prawdziwego konkurenta, co więcej, mógłbym się pokusić o stwierdzenie, że mało jest kasków do 1000 zł, o tak dobrej jakości wykonania, co ten MTR. Polecam go wraz z wysoką oceną 9/10, bo jak dla mnie blenda mogłaby być lepszej jakości, ale poza tym nie znajduję w nim innych rażących wad, szczególnie zważywszy na jego cenę.

Autor