oczydolnegoslaska.pl

Blog ogólnotematyczny

plac zabaw dla małych dzieci
Dom i Ogród Lifestyle

Elementy placu zabaw dla małych dzieci

Plac zabaw to z całą pewnością miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez dzieci, niezależnie od ich wieku czy osobowych cech charakteru. W obecnych czasach w wielu miejscach można znaleźć place zabaw, które różnią się między sobą przede wszystkim wielkością, ale także wyposażeniem. Warto poznać najbardziej podstawowe elementy każdego placu zabaw dla dziecka.

Huśtawki

Plac zabaw dla małych dzieci to miejsce, w którym znajduje się bardzo wiele atrakcyjnych elementów. Wśród nich można na przykład wymienić huśtawki, które są przeznaczone do bujania. Każde dziecko, niezależnie od wieku, uwielbia się huśtać. Dlatego huśtawki w różnych wariantach znajdują się na praktycznie każdym placu zabaw. Huśtawki przeznaczone dla maluchów mają najczęściej postać kubełkową. Dzięki temu rodzic ma pewność, że dziecko nie wypadnie z takiej huśtawki i bez większych przeszkód będzie się mogło bujać. Natomiast dla starszych dzieci przeznaczone są tradycyjne huśtawki.

Zjeżdżalnia

Wśród różnych elementów na placu zabaw można także wymienić zjeżdżalnię, która jest fantastyczną formą rozrywki dla bardzo wielu dzieci. Bez większych problemów poradzą sobie z nią nawet maluchy, które potrafią już chodzić. Zjeżdżalnia również jest bardzo częstym elementem wyposażenia każdego placu zabaw. Może występować w różnych wielkościach, które powinny być dostosowane do wieku dziecka. Wysokie zjeżdżalnie przeznaczone są dla starszych dzieci.

Drabinki i karuzele

Na placu zabaw dla małych dzieci bardzo często również znajdują się takie elementy jak drabinki oraz karuzele. Drabinki zazwyczaj przeznaczone są dla starszych dzieci, ponieważ młodsze nie posiadają jeszcze umiejętności, dzięki którym by mogły na nie wejść. Jednak na placu zabaw bardzo atrakcyjną formą rozrywki są również karuzele. Z karuzeli w towarzystwie rodzica mogą korzystać nawet najmłodsze dzieci, ponieważ są to urządzenia stosunkowo bezpieczne. Istnieje małe ryzyko wypadku, jeśli dziecko jest pilnowane przez rodzica.

Piaskownica

Z całą pewnością można stwierdzić, że kultowym elementem każdego placu zabaw jest piaskownica. W piaskownicy mogą bawić się wszystkie dzieci, niezależnie od swojego wieku. Taka zabawa sprawdzi się nawet wśród najmłodszych niemowlaków, o ile w piaskownicy znajduje się odpowiednio czysty piasek, a dziecko nie będzie go brało do buzi. W piaskownicy można budować różnego rodzaju budowle, a także inne interesujące obiekty. Oprócz tego podczas zabawy w tym miejscu warto wyposażyć się w wiaderko, łopatkę, grabki, a także foremki do piasku.