oczydolnegoslaska.pl

Blog ogólnotematyczny

moskitiery
Dom i Ogród

Różne rodzaje moskitier – przegląd

Moskitiery chronią nas przed komarami, dzięki czemu możemy spać spokojnie w nocy. Komary i meszki są nie tylko dokuczliwe, ale również przenoszą różne choroby, co jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci. Moskitiery są dostępne w różnych wzorach, dzięki czemu można je łatwo dostosować do każdego rodzaju okna, w tym drzwi balkonowych.

Systemy moskitier i ich rodzaje

Każda moskitiera jest lekką konstrukcją wykonaną z profilu aluminiowego i płyty z tworzywa sztucznego. Jego główną funkcją jest zapobieganie przedostawaniu się owadów do wnętrza domu. Moskitiery to funkcjonalne i estetyczne osłony okien i drzwi wykonane z gęstej siatki, które chronią wnętrze budynku przed insektami. Włókna węglowe, z których wykonana jest moskitiera, są odporne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia. Wszystkie rodzaje moskitier można łatwo zdjąć i w razie potrzeby wyprać. W sklepach specjalistycznych takich jak Anwis można znaleźć następujące produkty:

Moskitery okienne – są najbardziej powszechne, ponieważ są niedrogie. Taki system mocuje się nieruchomo, na kątownikach lub na zawiasach po zewnętrznej stronie ramy. Zalecamy przymocowanie moskitiery do zawiasów, jeśli posiadasz balkon lub loggię. W przypadku okien, najlepszą metodą jest przymocowanie go do kątowników.

System moskitier do okien z ramą wewnętrzną – moskitiera balkonowa

Wielką zaletą tego systemu jest to, że moskitiera może być zainstalowana całkowicie bez wiercenia. Moskitierę montuje się wygodnie wewnątrz ramy. Specjalne uszczelniacze z obrotowymi łącznikami ułatwiają zatrzaśnięcie go na miejscu. Zarówno montaż, jak i demontaż są dziecinnie proste: wystarczy tylko przekręcić elementy mocujące na bok. Moskitiery okienne ramkowe wewnętrzne w ogóle nie wpływają na wygląd okna i są niewidoczne od strony fasady domu.

Wysuwana siatka okienna

Wysuwana moskitiera okienna stosowana jest głównie na oszklonych balkonach lub loggiach i jest bardzo wygodna w obsłudze. Siatki na okna przesuwne mogą być mocowane do zewnętrznej części okien otwieranych do wewnątrz oraz systemów przesuwnych. Siatki te są zazwyczaj dostępne w kolorze profilu okiennego.

Moskitiera drzwiowa

Moskitiery drzwiowe nadają się do drzwi balkonowych, jak również do większych okien, takich jak okna od podłogi do sufitu. Montuje się je za pomocą zawiasów. System moskitier drzwiowych jest mocniejszy, ma szerszy aluminiowy profil i solidniejsze wsporniki niż inne systemy. Większość moskitier drzwiowych jest przeznaczona do drzwi o standardowych wymiarach.

Wszystkie rodzaje moskitier zapewniają dobrą widoczność i umożliwiają 100% wymianę powietrza. Większość moskitier jest odporna na lekkie odkształcenia lub złamania.