oczydolnegoslaska.pl

Blog ogólnotematyczny

Zastosowanie doniczek ceramicznych
Dom i Ogród

Zastosowanie doniczek ceramicznych

Kochamy otaczać się pięknymi przedmiotami. Wybierając dodatki do naszych mieszkań lub domów, staramy się je komponować kolorystycznie oraz dopasować do siebie tak, aby nie odstawały od naszego wyjątkowego stylu. Jednym z kluczowych elementów aranżacji przestrzeni, jest wybór odpowiedniej doniczki, w której posadzimy kwiaty. Odpowiednio dobrana doniczka spowoduje, że nasze rośliny będą zdrowo rosły i pozostaną z nami przez długi czas.Jaką donicę wybrać?Na rynku ogrodniczym dostępnych jest wiele rodzajów donic. Ich wybór jest ogromny w zależności od kształtu, wielkości, jak i tworzywa, z którego zostały wykonane. Donice plastikowe możemy znaleźć wszędzie, ich największą zaletą jest cena, niestety przy niskiej jakości plastiku są mało odporne na panujące warunki pogodowe oraz są zbyt elastyczne, co stanowi problem przy przenoszeniu dużych roślin. Plastik również negatywnie wpływa na środowisko naturalne, dlatego powinno się go unikać.

Donica ceramiczna

Jeśli chcemy mieć pewność, iż nasz roślina będzie się zdrowo rozwijać, warto zastanowić się nad wyborem donicy ceramicznej. Rośliny posadzone w takiej donicy mają doskonałe warunki do wzrostu, ponieważ ceramiczne doniczki posiadają porowate ścianki, które umożliwiają oddychanie korzeniom i świetnie odprowadzają wilgoć, co zapobiega rozwojowi pleśni i gniciu korzeni. Ceramika również potrafi pobierać wilgoć z zewnątrz, dzięki czemu zapewnia optymalne nawilżenie roślinie, która jest w niej posadzona.

Dlaczego ceramika to dobry wybór?

Donice ceramiczne są bardzo unikalne. Sadząc w nich rośliny, które będą stały na zewnątrz, będziemy pewni, że ceramika idealnie ochroni ziemie oraz korzenie roślin przed mrozami. Donica wykonana z ceramiki jest dość ciężka, dzięki czemu rośliny hodowane na tarasie lub balkonie będą odporne na działanie wiatru i się nie przewrócą. Szukając odpowiedniej donicy, warto zajrzeć na stronę internetową sklep.cermax.com.pl. Znajdziemy tutaj wysokiej jakości donice ceramiczne, jak i osłonki do kwiatów, które idealnie będą się komponować z wnętrzem mieszkania. Ceramika posiada wiele kolorów i rozmiarów począwszy od małych doniczek po duże donice, w których możemy hodować fikusy.Mimo iż można wybrać róże rodzaje doniczek, zdecydowanie ceramika wygrywa. Jest najbardziej uniwersalna, dzięki różnorodnym kształtom i kolorom będzie się pięknie prezentować wewnątrz domu, jak i na zewnątrz. Donica ceramiczna jest wykonana z najwyższej jakości materiałów, dlatego będzie nam długo służyć, wyróżnia się trwałością na czynniki atmosferyczne, a dodatkowo jest bezpieczna dla dzieci.