oczydolnegoslaska.pl

Blog ogólnotematyczny

Lifestyle Porady

Czy wiesz, jaką porą roku jesteś? Typy urody

Czy wiesz, że różne urody zostały pogrupowane? Wyróżnia się cztery rodzaje i każdy z nich nazywa się inną porą roku! Co ciekawe, to pogrupowanie naprawdę się sprawdza! Każda kobieta może sprawdzić, jakim typem urody jest. Wystarczy tylko przyjrzeć się kilku aspektom w naszym wyglądzie, a szybko dostrzeżemy, jaka pora roku do nas pasuje. W naszym artykule znajdziesz wszystkie informacje na temat tego podziału i dowiesz się, jakie kolory w makijażu do Ciebie pasują!

Wiosna i lato – jak wyglądają te typy urody?

Zacznijmy od dwóch typów, które są do siebie nieco podobne. Pani Wiosna cechuje się delikatną, jasną karnacją. Może ona wpadać w żółte lub brzoskwiniowe tony. Może mieć piegi, opala się na brązowo, ale ma skłonność do rumienienia się. Oprócz tego ma ona jasne włosy, na przykład blond, wpadające w rudość bądź złociste refleksy. Ma raczej blade oczy o odcieniu niebieskiego bądź zielonego, ewentualnie wpadające w brąz. W makijażu powinna używać kolorów nude, żółtego, odcieni beżu, turkusowych oraz zielonych.


Jeśli chodzi o Panią Lato, to wyróżnia się ona jasną karnacją, która jest szarawa bądź chłodna. Może też mieć piegi, ale jasne i szarawe. Włosy są platynowo blond albo wręcz przeciwnie, kasztanowe lub brązowe. Tęczówka oka jest szara bądź niebieska i nie kontrastuje się z białkiem oka. Do Pani Lato pasują takie kolory, jak biel, żółty, różowy, błękit itp., ale wszystko chłodne i pastelowe.

Jesień i zima – jak wyglądają te typy urody?

Pani Jesień charakteryzuje się złocistą cerą z piegami,rudymi włosami oraz zielonymi oczami. Jest to najbardziej typowy obraz tego typu urody. Mogą jednak występować także inne odcienie włosów, ale mają wtedy pasemka lub odcienie rudego, bądź czerwonego, a także złotego. Oczy mogą być także brązowe. Najlepsze kolory dla tego typu urody to biały, złoty, zielony oraz brąz.


Pani Zima to przede wszystkim bardzo jasna, zimna karnacja. Ma skłonność do rumieńców, a także czarne, bardzo ciemne włosy. Biało oka bardzo mocno kontrastuje z tęczówką, która zazwyczaj jest niebieska bądź ciemnobrązowa. Do tego typu urody najlepiej pasują kolory takie jak biel, fiolety, granatowy, czerwień oraz ciemny brąz.

To już wszystkie typy urody. Więcej o makijażu przeczytasz na: kosmetykidlamojejurody.pl/. Jakim typem urody jesteś Ty? Na jego podstawie dużo łatwiej jest dobrać odpowiednie kolory nie tylko w makijażu, ale także w modzie! Warto więc go znać i się do niego stosować.