oczydolnegoslaska.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

zdrowy sen
Dom i Ogród

Jak zadbać o zdrowy sen?

„Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz” – mówi staropolskie przysłowie. Sen odgrywa bardzo ważną rolę w życiu człowieka. To w jego trakcie organizm regeneruje się psycho-fizycznie. Dlatego warto zadbać o to, by zapewnić sobie wygodne warunki do spania, by obudzić się wypoczętym i bez bólów w plecach itp. Dobrze dobrane łóżko to podstawa. Jakie wybrać? Czym się kierować?

Wymiary łóżka z materacem

Pierwszym aspektem, który decyduje o tym, czy zapewnimy sobie spokojny i zdrowy sen, jest rozmiar mebla. Ważne, by łóżko z materacem nie było zbyt małe. Dlatego należy zwrócić uwagę na powierzchnię użytkową. W przypadku singli komfort zapewni już nawet materac o wymiarach 90 x 200 cm. W sklepie MWM dostępne są tego typu jednoosobowe łóżka z materacem. Takie meble idealnie sprawdzą się w niewielkich sypialniach. Osoby, które cenią wyjątkową wygodę, a jednocześnie mają wystarczającą ilość miejsca w pokoju, powinny rozważyć zakup modelu z przestrzenią do spania o wymiarach 140 x 200 cm.

W przypadku małżeństw sprawdzi się mebel dwuosobowy. Takie łóżko z materacem zaczyna się od wariantów z przestrzenią użytkową 160 x 200 cm, ale specjaliści doradzają wybór mebla obszerniejszego o rozmiarze miejsca do spania 180 x 200 cm.

Wybór materaca

Olbrzymi wpływ na zdrowy sen ma odpowiednio dobrany materac. Produkty tego typu dostępne są w różnych stopniach twardości. To od nich zależy, czy podłoże zapewni idealną amortyzację dla kręgosłupa. Materac nie może być ani zbyt sztywny, ani nadmiernie zapadać się pod ciężarem śpiących osób. Dlatego w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad doborem modelu pod wagę użytkowników. Działa tu zasada mówiąca, że łóżko z materacem twardym polecane jest klientom cięższym, ważącym ok. 80 kg. Z kolei warianty z miękkimi materacami powinni rozważyć użytkownicy, których waga jest dużo mniejsza.

Łóżka z materacami twardymi nie zapadają się za bardzo, dlatego łatwiej osobom ciężkim zachować naturalne, bezpieczne ułożenie kręgosłupa, bez nadmiernego luzowania przestrzeni między dyskami. Jednocześnie w przypadku osób lekkich, będą one zbyt sztywne i nie zagwarantują amortyzacji oraz rozluźnienia mięśni.

Nie tylko waga ma znaczenie w przypadku wyboru idealnego mebla zapewniającego warunki do zdrowego snu. Niektóre choroby czy dolegliwości też są istotne. Użytkownicy cierpiący na problemy z krążeniem nie mogą spać na zbyt twardym posłaniu, które będzie uciskało naczynia krwionośne, z kolei borykający się ze schorzeniami kręgosłupa nie powinni stawiać na łóżko z materacem zbyt miękkim.

Łóżko z materacem dla dwojga o odmiennych potrzebach

Jeśli dla osób ciężkich polecane jest twardsze łóżko, a lekkich miękkie, to jaki wybór sprawdzi się najlepiej w przypadku małżeństw, w których mąż jest dosć ciężki, a żona ma filigranową posturę? Czy któraś strona musi być poszkodowana i dostosować się potrzeby małżonka, rezygnując ze swojego zdrowego snu? Na szczęście nie. W sklepie MWM dostępne są meble z materacami pośrednimi, które stanowią kompromis między wersjami twardymi a miękkimi. W przypadku małżeństw warto wybierać właśnie takie modele, które zapewnia bezpieczne warunki do spania obydwu osobom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *