oczydolnegoslaska.pl

Blog ogólnotematyczny

Oszczędzanie czy inwestowanie
Finanse

Oszczędzanie czy inwestowanie?

Nie ulega wątpliwości, że w obszarze finansów ludzie nie zawsze zachowują się racjonalnie. Dość często wydają pieniądze, których jeszcze nie zarobili. Często korzystają z wysokooprocentowanych pożyczek, natomiast do przechowywania oszczędności używają nieskutecznych narzędzi. Jak zatem pomnażać swój kapitał? Czy warto inwestować w akcje? A może lepiej trzymać pieniądze “w skarpecie”?

Droga do bogactwa to przedsiębiorczość

Większość miliarderów zdobyła majątek głównie dzięki przedsiębiorczości. Oczywiście nie każdy może odnosić sukcesy jako przedsiębiorca. Własny biznes już dawno temu przestał być gwarancją sukcesu. Dobrze prosperująca firma to najczęściej kombinacja znakomitego pomysłu, odpowiednich umiejętności, zasobów i na pewno dużej dozy szczęścia. Tak samo wygląda inwestowanie w akcje. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji w jaki sposób pomnażać swój kapitał, zapoznaj się z ofertą Saxo bank Polska i otwórz konto inwestycyjne. 

Praca na własny rachunek

Szanse na stworzenie biznesu, który sprzedaje za miliony są bez wątpienia dość nikłe. Nie oznacza to jednak, że nie można zdobyć bogactwa i niezależności finansowej. Nie trzeba tym samym wymyślać koła na nowo. Wystarczy odpowiednio inwestować. 

Kupując akcje znanych spółek, trader bierze udział w działalności przedsiębiorstw, które odnoszą olbrzymie sukcesy na międzynarodowej arenie. Inwestując w akcje otrzymuje część aktywów firmy i tym samym staje się beneficjentem jej zysków. Tak zainwestowany kapitał może zatem rosnąć równie szybko, jak majątek miliarderów. 

Inflacja

Skuteczne pomnażanie majątku jest możliwe tylko wówczas, gdy jego rentowność jest wyższa niż stopa inflacji. Inflacja oznacza natomiast wzrost cen, które biegiem czasu pną się po prostu w górę. Wartość pieniądza nieustannie zatem spada. Aktualnie za 100 zł można dziś o wiele mniej niż jeszcze kilka lat temu. Co więc zrobić, aby wartość oszczędności sukcesywnie nie spadała? Trzeba pomnażać kapitał szybciej, niż wzrastają ceny. W perspektywie czasu, tylko akcje spółek notowanych na giełdzie osiągają takie zyski, które przekraczają bieżącą inflację. 

Dlaczego zatem warto inwestować w akcje? To bez wątpienia najlepszy sposób na długoterminowe przechowywanie oszczędności, który jednocześnie pomaga osiągać wysokie zyski. Kupując akcje można także uczestniczyć w udanym biznesie wybranej organizacji, budując tym samym własny majątek i tworząc dochód pasywny. To także świetny sposób na ograniczenie dewaluacji majątku spowodowanego przez inflację.

Artykuł sponsorowany