oczydolnegoslaska.pl

Blog ogólnotematyczny

szczoteczka soniczna
Zdrowie

Wybierz szczoteczkę soniczną i zyskaj zdrowie

Wiele się mówi o właściwościach szczoteczek sonicznych, a zainteresowanie, które rośnie wokół tego rodzaju urządzeń, jest w pełni uzasadnione. Przyjrzeliśmy się bliżej najpopularniejszym modelom, by skupić się na korzyściach, jakie przynoszą dla zdrowia. Sprawdź dlaczego warto wybrać szczoteczkę soniczną i na jakie szczegóły warto zwrócić uwagę.

Piękny uśmiech = zdrowy organizm!

W wielu aspektach dobra kondycja i zdrowie człowieka znajdują odzwierciedlenie w cechach powszechnie uznawanych za oznakę atrakcyjności. Brak stanów zapalnych i dostarczanie niezbędnych witamin i minerałów to m.in. gładka i jędrna skóra, lśniące włosy i ładne paznokcie. Nie inaczej jest w przypadku zębów. Gdy są białe i równe, a właściciel/-ka ukazuje je w szerokim, pięknym uśmiechu to niezaprzeczalny atut urody. Dlatego odpowiednia dbałość o higienę jamy ustnej niesie korzyści zarówno dla zdrowia, jak i urody.

Próchnica, która jest największą zmorą w tym zakresie, to stan zapalny. Jeśli ktoś sądzi, że tylko kwestia estetyczna, to jest w błędzie. Zaniedbanie stanu zębów może prowadzić do licznych powikłań zdrowotnych, w tym także kardiologicznych. Jak wobec tego możemy zminimalizować ryzyko powstania ubytków? Specjaliści nie mają wątpliwości – to szczoteczka soniczna lub elektryczna.

Sukces szczoteczki sonicznej i elektrycznej

Żelazną zasadą dla utrzymania zębów w zdrowiu, jest codzienne usuwanie płytki nazębnej. Nie ma drogi na skróty więc mycie zębów codziennie rano i wieczorem to punkt wyjścia dla naszych dalszych rozważań. Wszelkie testy nad skutecznością w usuwaniu osadów z powierzchni zębów potwierdziły jednoznacznie, że nowoczesne urządzenia nie mają konkurencji.

Być może zastanawiasz się co różni, a co łączy szczoteczki soniczne i elektryczne. Efektywność obu urządzeń jest fenomenalna, jeśli idzie o stronę techniczną, to trzeba podkreślić, że szczoteczki soniczne są szczególnym rodzajem szczoteczek elektrycznych. Wielu użytkowników ceni ich uniwersalność i niewysoką cenę. Brzmi interesująco? Sprawdź jaka jest najlepsza szczoteczka elektryczna dla Ciebie.

Szczoteczka soniczna a zdrowie dziąseł

Szczoteczki soniczne charakteryzują się wysoką częstotliwością drgań, które mogą osiągać nawet 96 000 ruchów na minutę. Dzięki temu są w stanie skuteczniej usuwać płytkę nazębną niż tradycyjne szczoteczki manualne. Regularne usuwanie osadów zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego, który może prowadzić do poważnych problemów, takich jak choroby przyzębia.

Kolejną zaletą szczoteczki sonicznej jest fakt, że pracuje ona w sposób wyjątkowo delikatny. Fale dźwiękowe oraz ukształtowanie końcówki sprawiają, że technika mycia zębów jest nieco inna – łatwiejsza. Nie wymaga wykonywania ruchów okrężnych, a jedynie płynnego przesuwania włosiem po łukach zębowych. Dlatego osoby, które zmagają się z nadwrażliwością czy stanami zapalnymi dziąseł – powinny wybierać właśnie szczoteczkę soniczną. Pozwala ona na perfekcyjne oczyszczenie zębów każdego dnia, przy zachowaniu najwyższej delikatności dla dziąseł. Szczoteczka soniczna Philips Sonicare to jedno z najchętniej wybieranych urządzeń.

Funkcje szczoteczki sonicznej

Szczoteczki soniczne są wyposażone w różne funkcje, które mogą zupełnie odmienić efektywność codziennych rytuałów higienicznych. Czy wiesz, że ten typ urządzenia dysponuje trybem masażu dziąseł?  Takie działanie poprawia krążenie krwi i redukuje stan zapalny. Regularne stosowanie szczoteczki sonicznej może znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia zapalenia dziąseł, które jest pierwszym krokiem do poważniejszych problemów przyzębia.

Szczoteczka soniczna + najlepsza pasta do zębów

Dla osiągnięcia najlepszych efektów, wraz ze szczoteczką soniczną używaj pasty do zębów, która będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby. Jaka w takim razie jest najlepsza pasta do zębów? Zwróć uwagę na zawartość aktywnych składników. Fluor to najważniejszy piersiasty w kontekście zdrowia zębów. Optymalna zawartość w pastach do zębów dla dorosłych to 1450 ppm.

Artykuł sponsorowany