oczydolnegoslaska.pl

Blog ogólnotematyczny

Balanse pomiędzy tradycją a nowoczesnością
Zdrowie

Balanse pomiędzy tradycją a nowoczesnością w trosce o długie życie i wieczną młodość

Nie da się ukryć, że kobiety coraz bardziej pragną zachować na długo zdrowie i urodę, czasami dopuszczając się poważnych ingerencji w swój naturalny wygląd i mając nadzieję na wieczną młodość. Tymczasem w dziedzinie długowiecznego piękna prawdziwymi ekspertkami są mieszkanki Dalekiego Wschodu i Matka Natura.

Gabinet terapii naturalnych we Wrocławiu

Kompleksowe dbanie o siebie w równowadze nowoczesności z tradycją to nie tylko trend w dobrym kierunku. To misja założycielek  Gabinetu Balanse. Posługując się specjalistycznym sprzętem do badań oraz bazując na prastarej wiedzy pochodzącej z Chin, Gabinet terapii naturalnych zapewnia zrównoważoną opiekę zarówno w kwestii samopoczucia, jak i  zdrowia i urody. Dzięki nowoczesnej diagnostyce możliwe jest szczegółowe rozpoznanie przyczyn wielu dolegliwości, a następnie trwałe eliminowanie ich za pomocą medycyny chińskiej, uznawanej za najskuteczniejszą na świecie. Dzięki terapiom opartym na naturze i różnorodnych zabiegach kosmetycznych oraz odpowiednich masażach, w Gabinecie Balanse można zadbać także o wygląd zewnętrzny bez udziału szkodliwych i sztucznych substancji.  W Balanse, oprócz wykonania wielu zabiegów, można również odbyć certyfikowane przez Cech Naturoterapeutów szkolenia.

Dwie Kobiety- jedna pasja. Kim są i skąd czerpią inspirację? 

Ogromna fascynacja wpływem natury na dobrostan człowieka przerodziła się w coś znacznie więcej i wiele lat temu z pasji stała się również sposobem na życie. Pani Marzena Muc i Pani Anna Tubicz tworzą zespół specjalizujący się w tematyce zdrowia, biorąc to, co najlepsze z medycyny zarówno wschodniej, chińskiej, jak i zachodniej, a nawet bioenergetycznej. Panie w pełni zgadzają się z twierdzeniem Hipokratesa, mówiącym o tym, że lekarz leczy, a to natura uzdrawia. Naturalnych metod nie uznają za alternatywę, a właściwą drogę w dążeniu do urody i doskonałego samopoczucia. Owe mniej popularne w obecnych czasach poglądy biorą się z szerokiej wiedzy opartej na wielowiekowym doświadczeniu różnych kultur oraz wynikach nowoczesnych badań potwierdzających skuteczność dawnych technik.

Terapie medycyny naturalnej przeprowadzane w Balanse

Nie ma drogi do pełnego uzdrowienia działając tylko na jednym z zaniedbanych obszarów, dlatego w Balanse do wszystkich terapii podchodzi się kompleksowo i indywidualnie na podstawie szczegółowego wywiadu i wyników badań. Wśród najważniejszych terapii, jakie można wykonać w Gabinecie, warto wymienić:

  • Dietetyka medycyny chińskiej -pierwszy krok w drodze po zdrowie. Terapia pożywieniem to podstawa codzienności i ma ogromny wpływ na problemy zdrowotne lub ich brak. 
  • Akupunktura we Wrocławiu -polega na nakłuwaniu igłami odpowiednich przepływów energetycznych na ciele. Brak skutków ubocznych i szeroki zakres działania od migreny i kręgosłupa po odchudzanie i wiele więcej.
  • Akupunktura kosmetyczna -służy poprawie gęstości i jędrności skóry na twarzy poprzez stymulację warstwy kolagenowej i elastyny. Naturalne i bezpieczne spowolnienie procesu starzenia.
  • Hirudoterapia  – (od łac. hirudo -pijawka) po 3500 lat stosowania metody w składzie śliny pijawek oznaczono aż kilkaset związków organicznych o pozytywnym na człowieka wpływie. Łatwiej wymienić krótką listę przeciwwskazań, niż nieskończenie wymieniać, na co pomagają.
  • Moksoterapia -podobnie jak akupunktura, jednak kanały energetyczne zamiast igieł poruszane są na skutek ciepła w wyniku spalania ziół.

Nie jest to pełna oferta, ale z tymi terapiami warto się zapoznać w szczególności, aby jak najszybciej cieszyć się dobrym zdrowiem i doskonałym nastrojem.

Masaż jako doskonałe uzupełnienie terapii 

Zarówno na urodę, jak i na niektóre dolegliwości można wpłynąć masażem. W kwestiach estetycznych uznaną alternatywą dla szkodliwego botoksu jest japoński lifting twarzy znany jako masaż Kobido. W kwestii wzmocnienia ciała i odporności warto przyjrzeć się szerzej masażom próżniowym, które skutecznie zwalczają urazy oraz infekcje. Jeśli chcemy poprawić urodę nóg, usunąć obrzęki i cellulit, a także wyeliminować przyczyny ich powstawania warto sprawdzić ofertę drenażu limfatycznego. Wśród szerokiej gamy masaży w Gabinecie Terapii Naturalnych Balanse znajdują się również takie, na które można odbyć certyfikowane kursy dla terapeutów. Wśród szkoleń znajdują się:

  1. Zaawansowany kurs masażu ogniem
  2. Certyfikowany kurs masażu oczu
  3. Kurs masażu miodem dla terapeutów

Kursy są prowadzone przez właścicielki Gabinetu — Panią Marzenę Muc i  Panią Annę Tubicz oraz  przez Pana Grzegorza Gozdura- Mistrza Bioenergoterapeuty, prekursora wielu wschodnich metod w Polsce.

Dlaczego warto wybrać zaufany Gabinet?

Wybierając gabinet medycyny naturalnej Balans, można mieć pewność najwyższej jakości świadczonej przez wykwalifikowane terapeutki. Wizyta w Gabinecie Balanse to znacznie więcej niż wizyta w gabinecie kosmetycznym, a nawet więcej niż w gabinecie lekarskim. Dzięki holistycznemu podejściu do klienta, ogromnej wiedzy i latom doświadczenia, a także dzięki możliwościom, jakie daje medycyna oparta na terapii naturalnej, otrzymuje się gwarancję, że każdy problem zostanie rozwiązany przyczynowo zamiast leczenia objawowego maskującego prawdziwy kłopot. Niezależnie czy chodzi o ból kręgosłupa, czy problemy wewnętrzne organizmu, na dalekim wschodzie już wieki temu wiedzieli, jak sobie radzić z dolegliwościami i chorobami, często także niewykrytymi. Warto korzystać z ludowych mądrości i cieszyć się tak jak oni długim życiem pełnym zdrowia, energii i witalności. 

Kontakt:

Anna Tubicz – +48 737 403 668

Adres: ul. Armii Krajowej 6/3 53-041 Wrocław

Email: [email protected]

Otwarte: Pon-Pt 8:00-20:00

WWW: https://balanse.pl

Materiał zewnętrzny