oczydolnegoslaska.pl

Blog ogólnotematyczny

cera mieszana kosmetyki
Lifestyle Porady

Cera mieszana kosmetyki, które się sprawdzają

Pielęgnowanie każdego rodzaju cery wymaga wiedzy, odpowiednich kosmetyków i metod. Szczególnie problematyczna może być skóra mieszana, która wymaga zarówno odpowiedniego nawilżania, oczyszczania i odżywiania, jak też uregulowania wydzielania sebum w strefie T. Skóra mieszana ma to do siebie, że na niektórych partiach twarzy jest wyjątkowo sucha, a nawet łuszcząca się, na innych zaś mocno się błyszczy. Odkrycie tajników pielęgnacji oraz dobór odpowiednich kosmetyków mogą dać spektakularne efekty.

Jak pielęgnować skórę mieszaną?

To, co najbardziej rzuca się w oczy, gdy patrzymy na twarz osoby mającej skórę mieszaną, to świecąca się strefa T, na której często pojawiają się zaskórniaki. Pojawia się wtedy pokusa, aby jak najbardziej wysuszyć, zmatowić tę partię twarzy, która jest tak bardzo tłusta. To niestety duży błąd. Jeżeli będzie się stosowało właśnie taką pielęgnacją, skóra w jej suchych fragment tak będzie w opłakanym stanie, co doprowadzi do poważnego przesuszenia. Dlatego też skórę mieszaną najlepiej pielęgnować po prostu dwoma rodzajami kosmetyków. Wymaga to dużo więcej pracy, jednak daje też lepsze efekty. Inne kosmetyki, takie jak na przykład tonik czy krem, stosuje się na strefę T, a zatem na czoło, nos oraz brodę. Inne natomiast na policzki, które często są przesuszone. Jeżeli nie ma się na tyle czasu, aby pielęgnować twarz tak wieloetapowo, dobrym rozwiązaniem mogą być odpowiednie kosmetyki dedykowane do skóry mieszanej.

Cera mieszana kosmetyki

Marki kosmetyczne myślą o problemach wszystkich konsumentów. Dlatego też w sprzedaży są kosmetyki dedykowane po prostu do cery mieszanej, które podczas aplikowania zabezpieczają potrzeby skóry suchej i tłustej. To, co je wyróżnia, to niezwykle łagodne i delikatne składy, które nie powodują nadmiernego wysuszenia skóry w strefie T, prowadząc do jeszcze większego zaburzenia gospodarki lipidowej. Jednocześnie te preparaty mają też działanie silnie nawilżające i odżywiające, bo właśnie tego potrzebuje sucha skóra na przykład na policzkach. Na jakie kosmetyki tego typu się zdecydować? Warto zwrócić uwagę między innymi na różnego rodzaju preparaty do mycia twarzy oraz toniki. To właśnie etap mycia skóry często prowadzi do jej nadmiernego przesuszenia, dlatego wybór odpowiednich preparatów ma tak duże znaczenie. Poza tym ważne są kremy, które nakłada się na dzień. Mają one za zadanie między innymi normalizować wydzielanie sebum, matowić skórę, dzięki czemu nie przetłuszcza się ona tak mocno w ciągu dnia, a twarz prezentuje się po prostu lepiej.