oczydolnegoslaska.pl

Blog ogólnotematyczny

wieże widokowe dolny śląsk
Porady

Wieże widokowe na Dolnym Śląsku warte zobaczenia

Na Dolnym Śląsku można spotkać coraz więcej wież widokowych, dlatego też tym bardziej warto obrać je na cel wycieczki. Dzięki tarasom widokowym można obejrzeć największe atrakcje turystyczne warte odwiedzenia. Jeżeli istnieje taka możliwość, to najlepiej wybrać wycieczkę szklakiem wież i punktów widokowych, których w całym województwie dolnośląskim na szczęście nie brakuje.

Jakie są najpopularniejsze wieże widokowe Dolny Śląsk

Opisując najpopularniejsze wieże widokowe Dolny Śląsk, w pierwszej kolejności warto wspomnieć o wieży widokowej w Gozdnie. Mowa tutaj oczywiście o bardzo popularnym tarasie widokowym w Krainie Wygasłych Wulkanów. Co prawda wieża widokowa liczy niewiele ponad 20 metrów, ale pomimo tego ma naprawdę wiele do zaoferowania. Godny uwagi jest również Złoty Widok, czyli rewelacyjny taras widokowy w Szklarskiej Porębie. W chwili obecnej jest to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych miejscowości w województwie dolnośląskim. Złoty Widok i Szczyt Wielkiej Sowy to rewelacyjne wieże widokowe Dolny Śląsk, które oferują piękny widok na Karkonosze. Wieża Złoty Widok znajduje się na wysokości 585 m n.p.m. Nie można zapominać także o wieży Zamku Chojnik, która także znajduje się w Karkonoszach. Jest to idealny wybór dla osób, które chcą obejrzeć Kotlinę Jeleniogórską, Góry Kaczawskie i Góry Izerskie.

Wieże widokowe warte uwagi

Zwiedzając Dolny Śląsk warto odwiedzić wieżę widokową Suszynka, która znajduje się w Suszynie. Wieża położona jest na wysokości 469 m n.p.m.. W dużej mierze to właśnie dzięki niej można obejrzeć piękne Góry Stołowe, Góry Bardzkie i Góry Orlickie. Wśród podróżników dużym zainteresowaniem cieszy się również taras widokowy na górze Guzowata w Radkowie. Godny polecenia jest także punkt widokowy Trójmorski Wierch, który jest łakomym kąskiem dla zagorzałych miłośników fotografii.

Wieże widokowe Dolny Śląsk dla początkujących podróżników

Wieże widokowe Dolny Śląsk są doskonałym wyborem dla osób, które zaczynają dopiero swoją przygodę z podróżowaniem. Na start warto odwiedzić wieżę na Górze Świętej Anny. Kamienna wieża widokowa istnieje od 1911 roku i przyciąga setki turystów z całej Polski. Wieża widokowa Góra Wszystkich Świętych i wieża widokowa na szczycie Radogost to kolejne warte uwagi miejsca, które należy jak najszybciej zapisać w swoim planie podróży. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszy się także wieża widokowa na Czarnej Górze oraz wieża widokowa na Kalenicy. Wspaniałe wieże widokowe Dolny Śląsk można znaleźć także w Borowej i na Ślęzy, dlatego też nie można przejść obok nich obojętnie.