oczydolnegoslaska.pl

Blog ogólnotematyczny

Chcesz parkować z aplikacją
Porady

Chcesz parkować z aplikacją? Oto co musisz wiedzieć!

Parkowanie z aplikacją to usługa, która na polskim rynku staje się coraz popularniejsza. Jest to nowoczesne rozwiązanie dedykowane wszystkim kierowcom, którzy cenią sobie czas oraz nie chcą płacić za parkowanie więcej, niż to konieczne.

Jak działa aplikacja do parkowania?

Wszystkim kierowcom poruszającym się po ulicach dużych miast marzy się sprawne i niedrogie parkowanie. Aplikacja – Gliwice to doskonały przykład lokalizacji, gdzie jest ona bardzo pomocna – jest łatwa w obsłudze, a rejestracja w niej zajmuje dosłownie chwilę. Największą jej zaletą jest funkcja sekundowego naliczania, dzięki czemu kierowca płaci nie za każdą rozpoczętą godzinę postoju, a za jego realny czas. Użytkownik może wybrać sposób naliczania opłat, przy czym nie ma tu limitów kwotowych i czasowych. Dodatkowym plusem korzystania z aplikacji jest opcja zapamiętywania położenia samochodu, co przydaje się zwłaszcza na dużych parkingach – łatwiej jest odnaleźć auto.

Jak używać aplikacji do parkowania?

Aby korzystać z aplikacji stworzonej przez system mobilnych płatności za parkowanie Pango, należy zainstalować ją na swoim smartfonie i się w niej zarejestrować. Warto nadmienić, że w rachubę wchodzą też inne metody rejestracji, a mianowicie telefoniczna lub online. Co się natomiast tyczy sposobu płatności, to są dwa warianty do wyboru: połączenie karty płatniczej z kontem we wspomnianym systemie oraz doładowanie konta w przedpłacie.

Aplikacja do parkowania – dlaczego to się opłaca?

Decyzję o korzystaniu z omawianej aplikacji kierowca musi podjąć we własnym zakresie. Na korzyść aplikacji przemawiają przede wszystkim oszczędności, które w skali roku są całkiem spore. Wydatki na parkowanie to znaczący element kosztów eksploatacji samochodu, a im większe miasto, tym więcej pieniędzy przeznacza się na ten cel. Biorąc pod uwagę to, że eksploatacja auta stale drożeje, warto szukać rozwiązań zapewniających wymierne korzyści finansowe. Są one dedykowane klientom prywatnym oraz osobom prowadzącym działalność gospodarczą.