oczydolnegoslaska.pl

Blog ogólnotematyczny

co zamiast chleba
Lifestyle Porady

Co jeść zamiast tradycyjnego chleba?

W obecnych czasach coraz więcej osób zaczyna w szczególny sposób dbać o swoją sylwetkę oraz rezygnuje ze spożywania takiego produktu jak chleb. Chleb powszechnie uznawany jest za jedną z przyczyn nieskuteczności stosowanych diet odchudzających. Dlatego wiele osób zastanawia się, co zamiast chleba można jeść. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać najlepsze pomysły.

Wafle ryżowe

Wśród najbardziej popularnych zamienników chleba można przede wszystkim wymienić różnego rodzaju wafle. Najczęściej przez osoby w różnym wieku wybierane są wafle ryżowe, ponieważ są smaczne i posiadają bardzo neutralny smak. Bez większych problemów można z nich komponować kanapki, tak jak z tradycyjnego pieczywa. Wafle ryżowe można znaleźć w sprzedaży w bardzo wielu wariantach. Różnią się one stosowanymi dodatkami, dlatego wybór konkretnego produktu należy przede wszystkim dopasować do swoich potrzeb, a także indywidualnych preferencji. Na pewno będzie to najbardziej korzystne rozwiązanie.

Pieczywo chrupkie

Kolejnym zamiennikiem pieczywa z całą pewnością będą różnego rodzaju chrupkie chlebki. Pieczywo chrupkie może być produkowane z dość zróżnicowanych zbóż, dlatego poszczególne wyroby mogą posiadać odmienne właściwości. Z pieczywa chrupkiego bez większych problemów można komponować tradycyjne kanapki i taka kompozycja będzie się bardzo dobrze prezentowała na każdym talerzu. Oprócz tego kanapki z pieczywa chrupkiego są bardzo smaczne, dlatego powinny bez większych problemów zasmakować nawet najbardziej wymagającym osobom.

Tortilla

Wśród różnych zamienników chleba o bardzo atrakcyjnym smaku można również wymienić tortillę. Tortilla to produkt, w który można zawijać różnego rodzaju dodatki oraz spożywać je w formie łączonej. Oprócz tego tortillę z powodzeniem można smarować również bardzo zróżnicowanymi pastami. Wśród nich można wymienić zarówno tradycyjne serki śmietankowe, jak i hummus czy też guacamole. Na pewno będzie to bardzo smaczne połączenie.

Surowe warzywa

Zamiast chleba można również spożywać po prostu różnego rodzaju surowe warzywa. Można je jeść wraz z różnego rodzaju pastami, takimi jak na przykład hummus czy guacamole. Oprócz tego bardzo dobrym rozwiązaniem będą także tradycyjne serki śmietankowe czy też wszelkie sosy, na przykład sos czosnkowy. Surowe warzywa będą idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które na co dzień stosują diety odchudzające oraz pragną zrzucić nadmiar posiadanych przez siebie kilogramów. Oprócz tego surowe warzywa są bardzo niskokaloryczne, dlatego można je spożywać bez ograniczeń w przypadku odczuwania głodu.