oczydolnegoslaska.pl

Blog ogólnotematyczny

Jedziesz na urlop za granicę
Lifestyle

Jedziesz na urlop za granicę? Nie zapomnij o ubezpieczeniu turystycznym!

Planując wakacje za granicą, warto pomyśleć o wykupieniu polisy turystycznej. To najlepszy sposób na zabezpieczenie się przed skutkami wielu losowych zdarzeń takich jak np. nagła choroba, wypadek, kradzież samochodu, uszkodzenie bagażu czy opóźniony lot.

Polisa na wyjazd za granicę a koszty leczenia za granicą

Jak wyjaśnia agent ubezpieczeniowy Witold Dłubis prowadzący biuro PZU w Chełmie Śląskim, za wykupieniem polisy na urlop za granicą przemawia kilka istotnych przesłanek. Przede wszystkim pokrywa ona koszty leczenia i transportu medycznego, które w innych krajach są bardzo wysokie. Historie o rachunkach z zagranicznych szpitali opiewających na kwoty kilkudziesięciu tysięcy złotych nie należą do rzadkości. Refundacja kosztów leczenia to największa zaleta, jaką odznaczają się ubezpieczenia turystyczne. Chełm Śląski to doskonały przykład miasta, którego mieszkańcy mają szeroki wybór w zakresie ubezpieczeń. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu 692455192 lub wysyłając wiadomość na adres [email protected].

Polisa turystyczna ma sporo atutów!

Ubezpieczenie kosztów leczenia nie jest jedynym powodem, dla którego warto zainteresować się produktem, jakim są ubezpieczenia turystyczne. Chełm Śląski to jedna z licznych lokalizacji w Polsce, gdzie o detalach poszczególnych ofert można osobiście porozmawiać z agentami ubezpieczeniowymi. Polisa zapewnia ochronę w różnych sytuacjach, które każdemu mogą się przytrafić podczas urlopu za granicą. Mając polisę o zakresie ochrony dopasowanym do konkretnych potrzeb, zyskuje się pewność, że zadziała ona w różnych okolicznościach i zrekompensuje finansowe straty będące skutkiem danej szkody.

O czym pamiętać, kupując polisę turystyczną?

Przed zakupem ubezpieczenia turystycznego należy porównać różne oferty pod kątem ceny i zawartości. Trzon solidnej polisy powinny stanowić: ubezpieczenie kosztów leczenia i transportu medycznego, OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie NNW oraz ubezpieczenie bagażu. Sumy gwarantowane powinny być na tyle wysokie, aby w całości pokryły koszty likwidacji szkód.