oczydolnegoslaska.pl

Blog ogólnotematyczny

kameralne wesele
Lifestyle

Kiedy kameralne wesele jest najlepszym pomysłem?

Coraz więcej par młodych decyduje się zorganizować kameralne wesele w miejscu dużej imprezy. Wynika to z chęci zachowania intymnej atmosfery, lecz także ograniczonego budżetu. W jakich przypadkach kameralne wesele będzie najlepszym rozwiązaniem?

Intymna, rodzinna atmosfera

Pary młode coraz częściej odrzucają propozycję zaproszenia na imprezę weselną dawno niewidzianej rodziny, tylko dlatego, że tak nakazuje tradycja. Wręcz przeciwnie- przyszłym małżonkom zależy na intymnej atmosferze, którą mogą dzielić wyłącznie z najbliższymi członkami rodziny czy przyjaciółmi. Jeśli nie czujemy się dobrze w klimacie dużych imprez weselnych, w których uczestniczy nawet 150-200 gości, to kameralne wesele sprawdzi się w naszym przypadku idealnie. Dużą popularność zdobywa w ostatnim czasie nawet kameralne wesele na Śląsku, czyli w rejonie, w którym większe imprezy miały miejsce od niemal zawsze.

Szybka rezerwacja sali

Małe wesele to idealne rozwiązanie dla par, które nie chcą czekać z dniem zaślubin kilkanaście miesięcy tylko ze względu na niedostępność większości sal. Nie jest tajemnicą, że w wielu przypadkach na miejsce trzeba czekać nawet dwa lata, podczas gdy w wielu restauracjach małe przyjęcie zorganizujemy niemalże od ręki. Kameralne wesele na Śląsku może bowiem odbyć się nawet w lokalu, który nie specjalizuje się w organizacji większych imprez tego typu.

Małe wesele, mniej obowiązków

W przypadku każdego ślubu konieczne jest wykonanie kilku zadań natury formalnej, trzeba również wybrać odpowiedni strój czy dodatki. Niemniej jednak małe wesele nie wymaga od przyszłych małżonków rozdawania wielu zaproszeń, głowienia się nad usadzeniem sporej liczby gości czy zastanawiania się, gdzie będą spać przyjezdni. Pod tym względem ilość dodatkowych obowiązków można ograniczyć do minimum, co jest doskonałym rozwiązaniem dla zapracowanych.

Ograniczony budżet i oszczędności

Przesłanką zorganizowania kameralnego przyjęcia weselnego może być również ograniczony budżet, jakim dysponujemy. Nierzadko bowiem do organizacji dużego przyjęcia trzeba sporo dopłacić, co dla niektórych par staje się obciążeniem finansowym. Tymczasem mała, kameralna impreza z pewnością będzie kosztować o wiele mniej. Pieniądze można natomiast spożytkować w inny sposób, na przykład udając się w podróż poślubną w wymarzone miejsce czu kupując nowe mieszkanie. Kameralne wesele jest więc również dobrym rozwiązaniem dla osób oszczędnych.