oczydolnegoslaska.pl

Blog ogólnotematyczny

pralnia w domu
Lifestyle

Pralnia w domu

W większości domów, pralka ustawiona jest w łazience, lub, gdy brakuje w niej miejsca, w kuchni. Coraz więcej osób, jeśli ma na to warunki, decyduje się na wygenerowanie osobnego pomieszczenia na robienie prania. Pralnia w domu – jakie są jej zalety i gdzie warto ją umieścić?
Prawdę mówiąc, nie potrzebujemy wiele miejsca, aby urządzić tego typu pomieszczenie. Jednym z jego plusów jest fakt, że jest bardzo praktyczne i ułatwia wspólne funkcjonowanie w domu, zwłaszcza osobom, które mają rodzinę. W sytuacji, w której pralka stoi w łazience, trzeba liczyć się z tym, że pranie może zakłócić nam swoim hałasem spokojną kąpiel. Czasem też chcąc nastawić pranie, będziemy musieli poczekać, aż ktoś z domowników skończy korzystać z łazienki.
Duży atutem jest wielofunkcyjność takich pomieszczeń. W tym samym miejscu możemy zrobić suszarnię i nie rozwieszać prania w innych częściach domu. Suszące się ubrania w salonie czy sypialni nie dodają niestety uroku wnętrzu. Dodatkowym plusem jest fakt, że organizując osobną pralnię w swoim domu, tworzymy w łazience bardziej przyjazną atmosferę, bez hałasu pracującej pralki. Łazienka staje się wtedy naszą sferą relaksu, odpoczynku i dbania o siebie, zamiast być strefą gospodarczą.
To, gdzie będzie pralnia, zależy w dużej mierze od projektu domu. Może zostać ona umiejscowiona np. na poddaszu, które jeśli jest, często jest nieurządzone i można je dobrze wykorzystać, lub w piwnicy. W piwnicy niestety czas schnięcia prania jest dłuższy. Najlepszym obiektywnie rozwiązaniem jest pralnia ulokowana na parterze.

Przeczytaj więcej na gazetopedia.pl