oczydolnegoslaska.pl

Blog ogólnotematyczny

promocje bankowe
Finanse Lifestyle

Jak wybrać najlepsze promocje bankowe?

W obecnych czasach konto bankowe jest jednym z obowiązkowych elementów, które powinien posiadać każdy człowiek. Oferta banków jest bardzo zróżnicowana w tej kwestii. Bardzo często oferują one różnego rodzaju promocje za wybór swoich produktów. Warto się z nimi zapoznać oraz wybrać dla siebie coś odpowiedniego.

Otwarcie konta

Najbardziej popularne promocje bankowe, które można znaleźć w ofercie banków to przede wszystkim różnego rodzaju bonusy za otwarcie konta. Wśród nich można wyróżnić specjalne premie, które są otrzymywane bezpośrednio po założeniu konta. Najczęściej występują one w formie pieniężnej, a dostaje się je za spełnienie pewnych warunków. Wśród nich można wyróżnić określony wpływ na konto. Oprócz tego bardzo często otwarcie konta jest realizowane za darmo, jeśli zostanie utrzymane przez pewien czas. Warto na to zwrócić swoją szczególną uwagę.

Inwestowanie

Wśród różnego rodzaju promocji bankowych można również wymienić bonusy za inwestowanie swoich nadwyżek finansowych. Bardzo często zdarza się tak, że jest to promocja za założenie lokaty, konta oszczędnościowego bądź po prostu wybór funduszy inwestycyjnych. Bonusy tego rodzaju mogą na przykład występować w postaci premii pieniężnych, co będzie bardzo korzystnym rozwiązaniem dla wielu osób. Jednak często się również zdarza tak, że po prostu ich oprocentowanie staje się w pewnym stopniu wyższe na wcześniej określony czas.

Karta kredytowa

Kolejną promocją bankową, która jest bardzo korzystna w ostatnich latach jest bonus za założenie karty kredytowej. Jest to jedna z najczęściej realizowanych promocji przez banki, ponieważ instytucjom tym bardzo zależy, aby ludzie korzystali z takich instrumentów finansowych jak karty kredytowe. Wśród najczęściej oferowanych form bonusów można przede wszystkim wymienić rabaty na zakupy o różnym charakterze. Jest to niezwykle korzystna opcja dla wielu osób, dlatego warto się nad nią zastanowić, jeśli pragnie się założyć kartę kredytową.

Zwroty za rachunki

Wśród najciekawszych promocji bankowych można również wyszczególnić zwroty za rachunki oferowane przez wiele banków. W tym przypadku konieczne jest opłacanie rachunków z konta danego banku. Zwroty za rachunki polegają na zwracaniu przez bank pewnej określonej kwoty klientowi. Może to być od jednego do pięciu procent zapłaconej kwoty konkretnych rachunków. W skali całego roku może się uzbierać dość konkretna suma, dlatego warto wziąć to w szczególny sposób pod uwagę podczas planowania opłacania rachunków ze swojego budżetu domowego.