oczydolnegoslaska.pl

Blog ogólnotematyczny

zdrowe przekąski
Lifestyle Zdrowie

Najlepsze pomysły na zdrowe przekąski

W obecnych czasach coraz więcej osób dba o zdrową i dobrze zbilansowaną dietę. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie ze względu na zdrowie oraz prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka. Między głównymi posiłkami bardzo często są spożywane różnego rodzaju przekąski. Warto poznać takie, które będą zdrowe oraz korzystać z nich w miarę swoich potrzeb.

Koreczki

Wśród bardzo popularnych zdrowych przekąsek można wymienić przede wszystkim koreczki. Koreczki to przekąska, które może składać się z bardzo zróżnicowanych składników. Wśród nich można przede wszystkim wymienić świeże warzywa, a także dodatki w postaci serów czy mięs. Koreczki to produkty w małych ilościach, które są nadziewane na wykałaczki. Dzięki takiej formie bardzo przyjemnie się je konsumuje i są idealną przekąską dla każdej osoby, niezależnie od jej wieku czy też innych preferencji. Każdy człowiek może w dowolny sposób dobrać dla siebie skład koreczków.

Słupki z warzyw

Najlepsze zdrowe przekąski obejmują także słupki z warzyw. Są to różnego rodzaju świeże warzywa, które są pokrojone w bardzo atrakcyjnej formie. Wśród najbardziej popularnych warzyw, które można spożywać w tej formie można wymienić marchew, pietruszkę, seler, kalafior, brokuł, paprykę, zielonego ogórka, a także cukinię. Do słupków z warzyw bardzo dobrze będą również pasowały różnego rodzaju sosy. Idealny będzie sos czosnkowy, dlatego warto go przygotować do tego dania.

Guacamole

Kolejną bardzo zdrową przekąską z całą pewnością jest guacamole. Jest to pasta, która została stworzona przede wszystkim z takiego składnika jak awokado. Tego rodzaju pasta bardzo dobrze komponuje się również z różnego rodzaju dodatkami. Wśród nich można wymienić chlebki tostowe lub włoskie paluszki grissini. Awokado to produkt, który posiada bardzo korzystne właściwości prozdrowotne. Przede wszystkim w jego składzie można znaleźć stosunkowo sporą ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych, które mają pozytywne działanie na funkcjonowanie organizmu człowieka.

Sałatka

Wśród różnych rodzajów zdrowych przekąsek można także wymienić różnego rodzaju sałatki. Zazwyczaj tego rodzaju produkty składają się ze stosunkowo sporej ilości warzyw, dlatego w ich składzie można znaleźć wszystkie niezbędne witaminy oraz składniki mineralne. Do sałatek tego rodzaju można również dodać bardzo wiele dodatków w postaci serów czy mięs. Idealny będzie ser feta, a także podsmażane lub pieczone mięso z piersi kurczaka. Sałatkę można również polać pysznym sosem, który z całą pewnością uatrakcyjni jej smak.