oczydolnegoslaska.pl

Blog ogólnotematyczny

serum do twarzy
Lifestyle Zdrowie

Serum do twarzy. Intensywna pielęgnacja skóry

Serum do twarzy to kosmetyk, który zdobywa coraz większą popularność. Wiele marek kosmetycznych ma w swojej ofercie serum, które jest przeznaczone do różnych rodzajów cery.

Serum bogatsze niż krem

Serum do twarzy jest produktem, który potrafi wzmocnić działanie kremu. Jest polecane osobom, które szukają bogatej pielęgnacji i którym krem nie wystarcza.

Serum zawiera bowiem silnie skoncentrowane substancje, które potrafią poprawić stan skóry. Działają w głębszych jej warstwach. Taki kosmetyk często jest zalecany do używania na noc. Dzięki skoncentrowanym substancjom może wystarczyć używanie serum co drugi dzień.

Serum na konkretny problem

Serum do twarzy może mieć różnorakie działanie – przeciwzmarszczkowe, ujędrniające, wybielające przebarwienia czy redukujące niedoskonałości. Kosmetyk trzeba więc dobierać pod kątem cery, jaką posiadamy i problemu, który chcemy zniwelować.

Produkty tego rodzaju są bogate w składniki. Witamina C i witamina B3 zalecane są na przebarwienia, kwas hialuronowy wspomaga nawilżenie, kwas azelainowy poprawia stan cery trądzikowej i problematycznej, a peptydy działają przeciwzmarszczkowo.

Serum często zawiera hydrolaty i ekstrakty roślinne. Może mieć formę wodną lub olejową. To pierwsze ma lżejszy charakter i zalecane jest do cer tłustych, trądzikowych, mieszanych. Z kolei sera olejowe to kosmetyki o cięższym charakterze. Mogą wspomóc pielęgnację cer suchych, odwodnionych, dojrzałych. Serum olejowe może zawierać w swoim składzie różne oleje: z dzikiej róży, jojoba czy z rokitnika. Taki kosmetyk potrzebuje więcej czasu na wchłonięcie w skórę. Niektóre z nich mogą zostawiać tłustą warstwę.

Warto więc poszukać „złotego środka”. Nie zawsze reklamowane serum do twarzy będzie się sprawdzało w naszym przypadku.

Jak nakładać serum?

W jaki sposób stosować serum do twarzy, by odpowiednio pielęgnowało naszą skórę? Serum należy nakładać na wcześniej oczyszczoną i spryskaną tonikiem skórę. Na tak przygotowaną twarz, a często również szyję i dekolt wklepuje się kilka kropli produktu. Taką pielęgnację warto domknąć kremem, by wspomóc działanie kosmetyku. Jeżeli chodzi o serum olejowe, to zalecane jest nakładanie go na wilgotną twarz. Dzięki takiemu zabiegowi produkt lepiej się wchłonie.

Stosowanie serum można połączyć z używaniem rollerów czy masażerów do twarzy. Wówczas produkt ma szansę lepiej wniknąć w skórę i mieć lepsze działanie. Jak w przypadku większości produktów kosmetycznych, podczas używania serum wskazana jest systematyczność. Wtedy z pewnością zobaczymy efekty. Trzeba też pamiętać, by nowy kosmetyk wprowadzać do pielęgnacji stopniowo. W ten sposób można uniknąć podrażnień.