oczydolnegoslaska.pl

Blog ogólnotematyczny

Baseny ogrodowe
Dom i Ogród

Baseny ogrodowe

Posiadanie własnego basenu to coś pięknego. Dzięki niemu możemy cieszyć się letnim orzeźwieniem tuż za progiem o każdej porze i bez konieczności podróżowania. Basen to także prawdziwy mały raj dla całej rodziny, ponieważ nigdy się nie nudzi.

Zamów tanio basen ogrodowy od eksperta, Twojego sklepu internetowego https://basenyogrodowe.pl/

Basen ogrodowy jako basen okrągły lub ośmiokątny

Czy to basen ze stalowymi ścianami, basen drewniany, basen ze stali szlachetnej czy basen aluminiowy. Popularnym klasykiem jest nadal okrągły basen. Zajmuje on stosunkowo niewiele miejsca, dzięki czemu nawet właściciele niewielkich ogrodów mogą cieszyć się gorącymi letnimi miesiącami we własnym basenie. Ponadto jest łatwy i szybki w montażu, dzięki czemu jest szybko gotowy do użycia. Basen w kształcie ósemki wykonany ze stali, stali nierdzewnej lub aluminium przyciąga wzrok w ogrodzie ze względu na swój nietypowy kształt. Dyskretny w kolorze białym, morski w kolorze niebieskim, przyciągający wzrok w kolorze czerwonym, drewniany lub z typowym wyglądem stali nierdzewnej, basen ośmiokątny jest prawdziwym klejnotem i oferuje całej rodzinie mnóstwo miejsca do zabawy, relaksu, pluskania się i pływania.

Owalny basen ogrodowy

Z jednej strony baseny owalne do częściowego zatopienia (co najmniej 2/3) lub do całkowitej instalacji. Baseny te wymagają betonowej płyty podłogowej, jak również ścian oporowych na dłuższych bokach. Należy je również zasypać chudym betonem. Alternatywą są modele specjalne, które posiadają poprzeczne rozpórki lub wsporniki i dzięki temu mogą być swobodnie montowane. W naszym sklepie z basenami znajdziecie Państwo również baseny owalne z szeroką poręczą.

Drewniany basen ogrodowy

Drewniane baseny są również bardzo popularne ze względu na ich naturalny wygląd. Tutaj nasi klienci mogą wybrać, czy basen ma być wykonany z drewna, czy też preferowany jest basen ze stalowymi ścianami o wyglądzie jasnego lub ciemnego drewna. Baseny są dostępne zarówno jako baseny naziemne jak i baseny naziemne.

Pływanie w basenie ogrodowym

Pływanie jest znane jako zdrowy sport, który jest łatwy do uprawiania dla stawów. Dlaczego nie zadbać o kondycję fizyczną we własnym basenie? Eliminuje to konieczność długich dojazdów i szukania miejsca parkingowego. Treningi możesz odbywać także wtedy, kiedy masz na to ochotę, niezależnie od godzin otwarcia. Basen o głębokości 1,50 m jest idealny do pływania lub gimnastyki w wodzie. Jeśli masz do dyspozycji dużo miejsca, z pewnością spodoba Ci się basen owalny lub basen w kształcie ósemki. Ale nawet jeśli jest to ogród, można również pływać w mniejszym okrągłym basenie z pomocą systemu przeciwprądowego. Ciesz się swoimi sesjami sportowymi w prywatnej atmosferze w swoim własnym basenie ogrodowym.

Planowanie i przygotowanie do budowy basenu ogrodowego

Przed wyborem konkretnego modelu, należy bardzo jasno określić swoje życzenia i wymagania dotyczące basenu ogrodowego. Podczas gdy rodziny z mniejszymi dziećmi wybierają stalowy basen o wysokości 0,90 m, miłośnicy sportu zazwyczaj doceniają basen o głębokości 1,50 m. Basen powinien być również zaprojektowany z uwzględnieniem potrzebnej przestrzeni. Należy również wziąć pod uwagę wymaganą przestrzeń. Okrągły basen nie zajmuje dużo miejsca i dlatego może zmieścić się także w mniejszym ogrodzie. Basen w kształcie ósemki lub owalny wymaga więcej miejsca. Należy również zastanowić się, czy chcemy mieć basen naziemny czy podziemny.

Możliwości aranżacyjne wokół basenu ogrodowego

Nie ma prawie żadnych ograniczeń dla kreatywności właściciela basenu, aby zaprojektować basen ogrodowy indywidualnie i w ten sposób nadać mu osobisty charakter. Już przy zamówieniu można wybierać pomiędzy różnymi kolorami, optyką drewna lub kamienia. Dzięki roślinom, figurkom, wtyczkom ogrodowym, lampom i wielu innym elementom, oazę dobrego samopoczucia można zaprojektować zgodnie z własnymi życzeniami. Basen ogrodowy może być również obłożony drewnem lub np. kamiennym murem. Kamienie na brzegu basenu są również idealne do upiększania basenu.

Właściwe oświetlenie basenu dla Twojego basenu ogrodowego

Szczególną atmosferę w basenie i wokół niego można stworzyć za pomocą oświetlenia basenowego. Również w tym przypadku istnieją różne możliwości podświetlenia basenu ogrodowego.

Artykuł sponsorowany