oczydolnegoslaska.pl

Blog ogólnotematyczny

jeziora dolny śląsk
Porady

Przepiękne jeziora na Dolnym Śląsku

Dolny Śląsk to przepiękna okolica, w której znajduje się także mnóstwo jezior. Jeziora Dolny Śląsk to znakomite miejsca na wyjazd zimowy lub wakacyjny.

Dlaczego warto odwiedzić jeziora Dolny Śląsk?

Jeziora na Dolnym Śląsku są przepiękne i rozległe. Można je zwiedzić, używając do tego rowerków wodnych, kajaków, czy nawet żaglówkami. Dzięki temu możemy aktywie zwiedzić Dony Śląsk. Warto także przyjechać na Dolny Śląsk zimową porą i zobaczyć zamarznięte jeziora. Wtedy można wziąć udział w morsowaniu.

Jakie jeziora Dolny Śląsk są godne polecenia?

Jeziora Dolny Śląsk, które warto odwiedzić, to przede wszystkim jezioro Bystrzyckie położone u stóp zamku Grodno. Można również zobaczyć jezioro Kunickie, po którym w lecie można przepłynąć się żaglówką. Jest to wtedy atrakcja dla całej rodziny. Będąc na Dolnym Śląsku, nie możemy pominąć najsłynniejszego i największego jeziora, jakim jest jezioro Mietkowskie. Jest to także znakomite miejsce dla wędkarzy. Jezioro Mietkowskie jest idealnym miejscem na spędzenie wakacji. Kolejnym jeziorem, które jest także bardzo sławne, gdyż nad nim położony jest zamek Czocha, to jezioro Leśniańskie. Można po nim przepłynąć się łódką lub kajakiem i podziwiać warownię. W lecie również za niewielką dopłatą można rozbić namiot na plaży przy jeziorze Leśniańskim. Kolorowe jeziorka na Dolnym Śląsku to także najsłynniejsza atrakcja, której nie może pominąć żaden turysta. Znajdują się one we wsi Wieściszowice. Są to cztery jeziora o różnych kolorach dlatego, tak zachwycają turystów. Można tu zobaczyć jeziora o barwie: żółtej, czerwonej, błękitnej i zielonej.

Jeziora Dolny Śląsk, czy starczy nam jeden na zwiedzenie wszystkich miejsc?

Jeziora Dolny Śląsk występują w dość dużej ilości i w różnych miejscach. Gdy wybieramy się na Dolny Śląsk na jeden dzień, to ciężko nam będzie w pełni skorzystać z uroków jezior. Warto pobyć nieco dłużej przy każdym jeziorze, by w pełni nacieszyć się widokami. Dlatego zaleca się, by przyjechać, choć na kilka dni do Dolnego Śląska. Dzięki temu możemy w spokoju pozwiedzać piękne okolice jeziora i przepłynąć się bez pośpiechu łódką, czy kajakiem. Dłuższy pobyt na Dolnym Śląsku jest szczególnie ważny, gdy jesteśmy z dziećmi, które potrzebują więcej czasu na to, by nacieszyć się pięknym widokiem.

Dolny Śląsk jest wart odwiedzenia o każdej porze roku. Jeziora, które występują na Dolnym Śląsku, to przepięknie komponują się z okolicą. Są znakomitym miejscem na rodzinny wyjazd. Można też w samotności łowić ryby i podziwiać piękno Dolnego Śląska.