oczydolnegoslaska.pl

Blog ogólnotematyczny

zakupy z dzieckiem w centrum handlowym
Porady

5 sposobów na zakupy z dzieckiem w centrum handlowym

Lubisz odwiedzać centrum handlowe? Gdynia i inne duże miasta kuszą możliwością wygodnych zakupów. Pod jednym dachem znajdziesz wszystko to, co jest ci potrzebne: produkty, usługi, punkty gastronomiczne i rozrywkę. Jak zorganizować wyprawę do dużego sklepu w towarzystwie dziecka? Poniżej kilka pomysłów na spokojne zakupy.

Dziecko w przestrzeni handlowej

Ponad rok pandemii mocno zmienił nasze nawyki konsumenckie. W zapomnienie odeszły rodzinne wyprawy do centrum handlowego w Gdyni. Jednak młode mamy nie zawsze mogą sobie pozwolić na zakupy bez obecności dziecka. Jak usprawnić ich przebieg? Skorzystaj z naszych porad.

1. Unikaj nadmiaru bodźców

Małe dzieci zwykle lubią centrum handlowe. Gdynia i inne miasta mają przestrzenie, w których nadmiar bodźców powoduje wzmożoną aktywność dziecka. Niespokojny maluch utrudnia robienie zakupów. Spróbuj bywać tam, gdzie rozpraszających bodźców jest mniej. Niektóre sklepy w godzinach przedpołudniowych ograniczają natężenie muzyki. To lepsza pora niż późne popołudnie, lub weekendy.

2. Zakupy z kartką w ręku

Dziecko w centrum handlowym w Gdyni nie musi oznaczać, że kupisz tylko część rzeczy, jakie potrzebujesz. Takie towarzystwo wymaga jednak planowania wyprawy. Napisz, co potrzebujesz i w jakim sklepie. Dopisz listę punktów usługowych, które chcesz odwiedzić. Nie nastawiaj się, że przy jednej wizycie uda się wszystko ogarnąć. W wariancie idealnym maluch może zasnąć w wózku. W takiej sytuacji masz podarowany dodatkowy kwadrans lub nawet kilka.

3. Zakupy spożywcze zostaw na osobną wyprawę

Byłaś choć raz z dzieckiem na zakupach w dyskoncie? Jeśli tak, dobrze wiesz, że małe dzieci nie są w stanie usiedzieć spokojnie w takim miejscu. Przy zakupach spożywczych wyprawa z dzieckiem powinna obejmować tylko ten jeden punkt. Zadbaj o to, aby maluch nie był głodny. Z pustym brzuszkiem najprawdopodobniej nakłoni cię do kupienia znacznie większej ilości produktów.

4. Wyprawa z przekąskami

Centrum handlowe w Gdyni kusi szeroką ofertą. Wiele produktów jest dostępnych niemalże na wyciągnięcie ręki, bo na tzw. wyspach. Dzieci patrząc na pyszności, szybko robią się głodne. Zadbaj o to, aby twoje dziecko miało możliwość zjedzenia ulubionej przekąski. Jeśli twój pobyt w centrum handlowym ma potrwać kilka godzin, kup maluchowi posiłek w punkcie gastronomicznym.

5. Dostosuj wizytę do kondycji dziecka

Masz sporo rzeczy w planach, ale twoje dziecko robi się niespokojne? Lepiej zrezygnować z kolejnych punktów wizyty w dużym sklepie. Płaczący maluch utrudni zakupy tobie i innym. Bywają sytuacje, gdy dziecko wyjątkowo spokojnie znosi przemierzanie alejek, lub po prostu śpi. Wykorzystaj takie sytuacje i odwiedź więcej miejsc.

Małym dzieciom warto robić przerwy podczas zakupów. Wystarczy wizyta w toalecie, krótka zabawa w kąciku z zabawkami, a kilkulatek jest w stanie znieść spokojnie nawet dłuższe wyprawy. Maluchów nie warto izolować od zakupów. Przebywanie z dzieckiem w przestrzeni handlowej jest jednym ze sposobów na jego socjalizację.