oczydolnegoslaska.pl

Blog ogólnotematyczny

krem na worki pod oczami
Lifestyle Zdrowie

Skuteczny krem na worki pod oczami

Skóra pod oczami wymaga niezwykle skutecznej, ale też delikatnej pielęgnacji. To właśnie tam jest ona najcieńsza, bardzo podatna na podrażnienia, które mogą fatalnie odbić się na jej stanie. Dlatego też wybór odpowiednich produktów do pielęgnacji skóry wokół oczu to nie lada zadanie. Jeżeli prezentuje się pięknie, jędrna, jasna i bez przebarwień oraz worków, wystarczy używać zwykłego kremu do pielęgnacji okolic oczu. Problem może pojawić się jednak wraz z wiekiem albo zmianą stylu życia. To właśnie wtedy skuteczny krem na worki pod oczami będzie jak zbawienie, bo poprawia mikrocyrkulację w obrębie skóry pod oczami, zmniejszając obrzęki i zasinienia.

Dlaczego pojawiają się worki i sińce pod oczami?

Wraz z wiekiem skóra pod oczami może nie tylko tracić jędrność. Bywa, że zmarszczki to tak naprawdę najmniejszy problem. Dużo bardziej denerwujące są bowiem zasinienia oraz worki, które sprawiają, że nawet młoda osoba wygląda na dużo starszą. Dlaczego się pojawiają? Zwykle spowodowane jest to zarówno samym stylem życia, złą dietą, stresem, a często też problemami ze zdrowiem. Wszystkie te czynniki razem powodują, że pod oczami pojawiają się obrzęki, sińce i worki. To, co można zrobić, to zredukować alkohol i papierosy, pić zdecydowanie więcej wody każdego dnia. Poza tym ważne jest, by się wysypiać. Oczywiście odpowiednia pielęgnacja kosmetykami, które dedykowane są do skóry pod oczami, będzie wielkim wsparciem.

Krem na worki pod oczami

Kosmetyki do pielęgnowania okolic oczu zwykle nie kosztują mało. Związane jest to między innymi z tym, w swoim składzie zawierają składniki, które mają za zadanie pobudzać mikrokrążenie w obrębie skóry pod oczami. To na przykład ekstrakty z kawy, które znajdują się w topowych kosmetykach. Dlatego też go do szuka się dla siebie dobrego kosmetyku, warto celować w produkty z wyższej półki cenowej. Niestety trzeba pozbyć się złudzeń, że krem za 10 czy 15 zł zrobi cuda. Zwyczajnie nie ma na to szans. Droższe kosmetyki mają w składzie nie tylko substancje drenujące, poprawiające krążenie i cyrkulację krwi oraz limfy, ale też składniki chłodzące, zmniejszające obrzęki. Dodatkowo często doprecyzowany jest sposób aplikowania tych kosmetyków. Mają one na przykład specjalne kulki do rolowania, łyżeczki do aplikowania kosmetyku, które wykonane są z metalu. Należy trzymać jest w lodówce, aby były chłodne, bo to bardzo pozytywnie wpływa na zmniejszenie obrzęków i worków. Takie rozwiązania nie są dostępne w przypadku kremów bardzo tanich. Jednym słowem prawidłowa pielęgnacja skóry pod oczami, która przyniesie realne zmiany, wymaga pewnych inwestycji finansowych.