oczydolnegoslaska.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

witamina c na przebarwienia
Lifestyle Zdrowie

Wyjątkowa witamina C na przebarwienia

Idealna skóra to marzenie każdej kobiety, dlatego wszelkie zabiegi i kosmetyki, które pozwalają uzyskać taki efekt, są na wagę złota. Szczególną troską otacza się różnego rodzaju plamki i przebarwienia, które mogą pojawić się całkiem znienacka. Z naturalnych antyoksydantów to witamina C na przebarwienia ma szczególny wpływ.

Skąd się biorą przebarwienia?

Czasami mamy je od urodzenia, czasem pojawiają się całkiem niespodziewanie. Co wpływa na pojawienie się ich na naszej skórze? Jedną z głównych przyczyn może być po prostu słońce. Nie bez powodu skórę powinno ochraniać się kremami z filtrem i unikać długiej ekspozycji na słońce szczególnie wtedy, gdy jest ono wyjątkowo silne. Przebarwienia są często także rezultatem zmian hormonalnych w naszym organizmie i wtedy nie mamy za bardzo wpływu na ich pojawienie się. Jeśli przyjmujesz leki i środki hormonalne, to również możesz być w grupie ryzyka. Mogą się także pojawić w czasie ciąży, menopauzy, przy chorobach tarczycy, nadnerczy i wątroby, a także być wynikiem przyjmowania niektórych leków, antybiotyków, a nawet kosmetyków, w tym głównie tych, które zawierają substancje zapachowe.

Witamina C na przebarwienia

Właściwości witaminy C sprawiają, że jest ona również świetnym wspomagaczem w walce z przebarwieniami. To naturalny przeciwutleniacz, który walczy ze szkodliwymi rodnikami, wspomagając nasz organizm na wielu płaszczyznach, w tym także opóźniając starzenie się naszej skóry i powstawanie kłopotliwych przebarwień. Wiąże się to przede wszystkim z jej zdolnością do hamowania produkcji melaniny, która odpowiada za powstawanie niechcianych plamek. Dzięki temu skóra staje się jaśniejsza, a tym samym przebarwienia mniej widoczne. Poza tym stymuluje ona również syntezę kolagenu, więc nasza skóra jest bardziej sprężysta i nie starzeje się tak szybko. Zmniejsza również zaczerwienienia.

Jak stosować witaminę C na skórę?

Już dawno odkryto, że witamina C na przebarwienia jest bardzo skuteczna, dlatego też jest składnikiem różnego rodzaju kosmetyków do pielęgnacji naszej cery. Znajdziemy ją w kremach na dzień oraz na noc, olejkach oraz preparatach od zadań specjalnych takich na przykład jak serum czy różnego rodzaju ampułki odmładzające. Z powodzeniem możemy również sami dodać ją do naszego ulubionego kosmetyku lub nałożyć na twarz pod krem, który stosujemy na co dzień. W tym celu należy zaopatrzyć się w witaminę C w płynie, którą dostanie się w każdej aptece. Ma ona zazwyczaj konsystencję przypominającą olejek, więc jedna kropelka wystarczy, aby potraktować nią całą skórę twarzy lub tylko wybrane plamki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *