oczydolnegoslaska.pl

Blog ogólnotematyczny

witamina c na przebarwienia
Lifestyle Zdrowie

Wyjątkowa witamina C na przebarwienia

Idealna skóra to marzenie każdej kobiety, dlatego wszelkie zabiegi i kosmetyki, które pozwalają uzyskać taki efekt, są na wagę złota. Szczególną troską otacza się różnego rodzaju plamki i przebarwienia, które mogą pojawić się całkiem znienacka. Z naturalnych antyoksydantów to witamina C na przebarwienia ma szczególny wpływ.

Skąd się biorą przebarwienia?

Czasami mamy je od urodzenia, czasem pojawiają się całkiem niespodziewanie. Co wpływa na pojawienie się ich na naszej skórze? Jedną z głównych przyczyn może być po prostu słońce. Nie bez powodu skórę powinno ochraniać się kremami z filtrem i unikać długiej ekspozycji na słońce szczególnie wtedy, gdy jest ono wyjątkowo silne. Przebarwienia są często także rezultatem zmian hormonalnych w naszym organizmie i wtedy nie mamy za bardzo wpływu na ich pojawienie się. Jeśli przyjmujesz leki i środki hormonalne, to również możesz być w grupie ryzyka. Mogą się także pojawić w czasie ciąży, menopauzy, przy chorobach tarczycy, nadnerczy i wątroby, a także być wynikiem przyjmowania niektórych leków, antybiotyków, a nawet kosmetyków, w tym głównie tych, które zawierają substancje zapachowe.

Witamina C na przebarwienia

Właściwości witaminy C sprawiają, że jest ona również świetnym wspomagaczem w walce z przebarwieniami. To naturalny przeciwutleniacz, który walczy ze szkodliwymi rodnikami, wspomagając nasz organizm na wielu płaszczyznach, w tym także opóźniając starzenie się naszej skóry i powstawanie kłopotliwych przebarwień. Wiąże się to przede wszystkim z jej zdolnością do hamowania produkcji melaniny, która odpowiada za powstawanie niechcianych plamek. Dzięki temu skóra staje się jaśniejsza, a tym samym przebarwienia mniej widoczne. Poza tym stymuluje ona również syntezę kolagenu, więc nasza skóra jest bardziej sprężysta i nie starzeje się tak szybko. Zmniejsza również zaczerwienienia.

Jak stosować witaminę C na skórę?

Już dawno odkryto, że witamina C na przebarwienia jest bardzo skuteczna, dlatego też jest składnikiem różnego rodzaju kosmetyków do pielęgnacji naszej cery. Znajdziemy ją w kremach na dzień oraz na noc, olejkach oraz preparatach od zadań specjalnych takich na przykład jak serum czy różnego rodzaju ampułki odmładzające. Z powodzeniem możemy również sami dodać ją do naszego ulubionego kosmetyku lub nałożyć na twarz pod krem, który stosujemy na co dzień. W tym celu należy zaopatrzyć się w witaminę C w płynie, którą dostanie się w każdej aptece. Ma ona zazwyczaj konsystencję przypominającą olejek, więc jedna kropelka wystarczy, aby potraktować nią całą skórę twarzy lub tylko wybrane plamki.