oczydolnegoslaska.pl

Blog ogólnotematyczny

atrakcje dolnego śląska
Porady

Atrakcje Dolnego Śląska na pierwszy pobyt

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak wiele atrakcji ma do zaoferowania turystom województwo dolnośląskie. Warto więc dowiedzieć się czegoś więcej o jednym z piękniejszych województw na mapie Polski. Miejsce, które słynie z urokliwych pejzaży, pięknych widoków oraz efektownych zamków i pałacy przyciąga mnóstwo osób nie tylko z kraju, ale również z zagranicy. Warto zaplanować najbliższe wakacje na Dolnym Śląsku, gdyż ilość atrakcji sprawi, że podczas takiego wyjazdu z pewnością nikt nie będzie się nudził. Co warto zobaczyć na miejscu? Odpowiedź poniżej.

Atrakcje Dolnego Śląska w pigułce
Jak wspomniano powyżej, Dolny Śląsk z wielu pięknych, efektownych zabytków, eleganckich zamków i pałaców oraz z wielu nowoczesnych miejsc, w których doskonale będą bawić się najmłodsi. Zwiedzanie Dolnego Śląska warto rozpocząć jednak od poznania historii miejsc, które można tam znaleźć. Na pewno wizyta w Zamku Książ, Zamku Czocha, Zamku Wojanów oraz na Rynku we Wrocławiu pozwoli zainteresowanym dowiedzieć się wielu ciekawych historii. Trzeba bowiem przyznać, iż województwo dolnośląskie słynie z wielu wyjątkowych zamków, które można nie tylko zobaczyć z zewnątrz, ale także je zwiedzić, a nawet w nich przenocować. Bardzo ciekawym miejscem do dłuższego wakacyjnego pobytu jest Pałac Wojanów. Każdy, kto zawita na Dolny Śląsk powinien choć na chwilę przy nic się zatrzymać, gdyż pałac ten, jak i przylegający do niego duży park robią piorunujące wrażenie na zwiedzających.

Atrakcje dla najmłodszych
Dzieci na pewno nie będą się nudzić podczas zwiedzania tego województwa. Dlaczego? Nie brakuje w nim bowiem fantastycznych miejsc, które powstały właśnie z myślą o tych najmłodszych. Będąc w okolicy Wrocławia obowiązkowo trzeba odwiedzić ZOO oraz Afrykarium. W najstarszym ogrodzie zoologicznym zobaczyć można między innymi: niedźwiedzie brunatne, słonie, tygrysy oraz wiele gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem. Afrykarium również zrobi wrażenie zarówno na dzieciach, jak i na dorosłych. Kolejną atrakcją dla maluchów będzie z pewnością park miniatur znajdujący się w Kłodzku. Minieuroland przyciąga bowiem makietami oraz miniaturami zabytków, z których słynie Dolny Śląsk.

Wyśmienita kuchnia i wyjątkowe panoramy
Oprócz zabytków i nowoczesnych atrakcji dla dzieci, województwo dolnośląskie zachwyca pięknymi widokami, których nie brakuje praktycznie w każdym mieście. Fani wyśmienitej kuchni również nie będą narzekać, gdyż miejsc, w których można skosztować pysznych dań stworzonych na bazie lokalnych produktów w tym miejscu nie brakuje.